جمعه ٢  ابان  ١٣٩٣
مديريت
Hamshahri Magazines Group
  تعرفه هاي آگهي   کافه نویسندگان   اشتراک مجلات href="http://hmg.ir/archive/2-frontpage/181-sub.html
جستجو : 
  گفت و گو    
  چهره ها    
  پيشخوان    
  پرونده    
  ميهمان    
  عکس    
  فيلم    
  پادکست    
کد مطلب:5392 | تاريخ: ۱۳۸۹/۸/۲۲ | ساعت:۱۸:۱۳

بازي مرد عنكبوتي مورد استقبال قرار گرفته است
بازي مرد عنكبوتي مورد استقبال قرار گرفته استبازي مرد عنكبوتي مورد استقبال قرار گرفته است

نشریه «دیجیتال» دانستنیها معرفی می کند:

  هنرمایی های مردعنکبوتی در دنیای بازی‌های کامپیوتری+ گزارش تصویری

در قسمت داستان بازی به این نکته اشاره کردیم که مرد عنکبوتی به لایه‌های مختلف زمان می‌رود. در این لایه‌های زمان ما با مرد‌های عنکبوتی دیگری رو به رو می‌شویم که در زمان خود به انجام وظیفه می‌پردازند. این مردان عنکبوتی که Amazing Spider-Man، Ultimate Spider-Man، Spider-Man 2099 و Noir Spider-Man نام دارند؛ هرکدام قدرت‌های خاص خود را دارند و به تبع گیم پلی بازی نیز با توجه به آن قابلیت‌ها عوض می‌شود

سایت گروه مجلات همشهری: شخصیت‌های کمیک‌بوک‌ها در دنیای سرگرمی امروزی برای خودشان اسم و رسمی کسب کرده‌اند. مسلما یکی از معروف‌ترین آنها مرد عنکبوتی است که از کتاب گرفته تا فیلم و انیمشن و بازی هر ساله می‌توان از او آثاری را دید. به تازگی شاهد خودنمایی دیگری از این شخصیت چندوجهی هستیم؛ بازی کامپیوتری دیگری به نام Spider-Man: Shattered Dimensions به تازگی عرضه شده که مشخصا شخصیت اصلی آن کسی جز جناب مرد عنکبوتی نیست.

ویژه نامه «دیجیتال» نشریه دانستنیهای گروه مجلات همشهری در شماره آبان ماه خود و در بهش پرطرفدار «بازی نورد» درباره بازی جدید مرد عنکبوتی دو گزارش خواندنی دارد.

بخش هایی از این گزارش به همراه عکس های بازی در ادامه می آید . متن کامل را در ویژه نامه دیجیتال دنبال کنید:

این بار مرد عنکبوتی ماجرای تازه‌ای را پیش رو دارد. بازی از جایی شروع می‌شود که یکی از دشمنان سرسخت مرد عنکبوتی که نامش میستریو (Mysterio) است لوحی به نام Order and Chaos را به دست می‌آورد تا به وسیله قدرت آن، خود را به فردی شکست‌ناپذیر تبدیل کند. اما مرد عنکبوتی مانع می‌شود و در درگیری بین این دو، لوح سنگی تکه تکه شده و بخش‌های مختلف آن در ابعاد زمان گم می‌شوند. اینجاست که ماموریت جدیدش آغاز می‌شود و او سرگردان در لایه‌های زمان به دنبال این تکه‌های گم شده می‌گردد. بازی جدید از داستان بسیار خوبی بهره می‌برد؛ داستانی که در مقایسه با نسخه‌های قبلی بسیار قوی‌تر نوشته شده است و از همین رو انگیزه بازیکنان را برای ادامه بازی بیشتر می‌کند.  همان طور که می‌دانید مرد عنکبوتی بسیار سریع است و در مبارزه‌های تن به تن از حریف کم نمی‌آورد. همین مساله به خوبی در گیم پلی بازی پیاده شده است.

در قسمت داستان بازی به این نکته اشاره کردیم که مرد عنکبوتی به لایه‌های مختلف زمان می‌رود. در این لایه‌های زمان ما با مرد‌های عنکبوتی دیگری رو به رو می‌شویم که در زمان خود به انجام وظیفه می‌پردازند. این مردان عنکبوتی که Amazing Spider-Man، Ultimate Spider-Man، Spider-Man 2099 و Noir Spider-Man نام دارند؛ هرکدام قدرت‌های خاص خود را دارند و به تبع گیم پلی بازی نیز با توجه به آن قابلیت‌ها عوض می‌شود. به طور مثال گیم بازی هنگامی که Noir Spider Man را کنترل می‌کنید مخفی کاری می‌شود. در طول بازی و مراحل متعدد آن با دشمنان قدیمی و آشنای مرد عنکبوتی نیز رو به رو خواهید شد. اشخاصی مانند ریون (Kraven)، سندمن (Sandman)، جوگرنات (Juggernaut) و ددپول (Dead Pool) بخشی از دشمنان مرد عنکبوتی در این بازی هستند.


گرافیک


با توجه به این مساله که شخصیت مرد عنکبوتی و کتاب‌های کمیکی آن حال و هوایی فانتزی دارند، در این بازی از سبک گرافیکی Cel-shaded استفاده شده. این سبک به بازی رنگ و روی تازه‌ای بخشیده و باعث‌شده تا این عنوان درمقایسه با نسخه‌های گذشته که در آنها گرافیکی با مضمون واقعی کاربرد داشته بسیار بهتر به نظر برسد. استفاده از رنگ‌های زیاد و به‌وجود آوردن فضای فانتزی، شباهت این بازی را به کتاب‌های کمیک این شخصیت بیشتر کرده تا حداقل بازیکنانی که با این کتاب‌ها سر و کار داشتند حس نوستال‌تری پیدا کنند. در کنار گرافیک قابل قبول بازی، می‌توان به صدا‌گذاری خوب آن هم اشاره کرد. با توجه به تنوع محیط‌های بازی، شاهد این هستیم که موسیقی‌های بسیار متنوعی در بازی شنیده می‌شوند.


بازخوردها


فروش
فروش بازی 256 هزار نسخه برای کنسول‌های DS,PS3,Wii
Xbox 360

 منتقدین
75 از 100 سایت GameRankings

 اطلاعات
سازنده: Activision
عرضه کننده:  Beenox

 پلتفرم: DS,PS3,Wii
Xbox 360

سبک:
اکشن ماجراجویی

تاریخ انتشار:
7  سپتامبر 2010

دیدن برخی تصاویر این بازی هم خالی از لطف نیست:

چهار مرد عنکبوتی در یک تصویر

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg


زد و خورد با غول های بازی می تواند هیجان انگیز ترین بخش بازی باشد


5.jpg
6.jpg
7.jpg

8.jpg
 
9.jpg


دشمنان مرد عنکبوتی هم در ظاهر تفاوت دارند و هم در باطن

10.jpg

11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

با ضربه های مختلف می توانید دشمنانتان را از صفحه بازی محو کنید

15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg

گرافیک بازی می تواند برای کسانی که که علاقه مند به کتابهای کمیک هستند جالب باشد

20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
  

نام

آدرس ايميل

نظر


ارسال


    
armin:
لطفا سيستم مور د نياز بازي ها را بنويسيد

0
0
پاسخ من به این دیدگاه -    تعداد پاسخ ها