جمعه ٩  ابان  ١٣٩٣
مديريت
Hamshahri Magazines Group
  تعرفه هاي آگهي   کافه نویسندگان   اشتراک مجلات href="http://hmg.ir/archive/2-frontpage/181-sub.html
جستجو : 
  گفت و گو    
  چهره ها    
  پيشخوان    
  پرونده    
  ميهمان    
  عکس    
  فيلم    
  پادکست    
کد مطلب:273 | تاريخ: ۱۳۸۹/۶/۲۸ | ساعت:۱۲:۳۳

اهرام ثلاثه مصر از عجايب هفتگاه دنياي قديم است که هنوز رازهاي کشف نشده‌اي در خود دارد
اهرام ثلاثه مصر از عجايب هفتگاه دنياي قديم است که هنوز رازهاي کشف نشده‌اي در خود دارداهرام ثلاثه مصر از عجايب هفتگاه دنياي قديم است که هنوز رازهاي کشف نشده‌اي در خود دارد

همشهری سرنخ پاسخ می‌دهد؛ چرا در اهرام، شیر فاسد نمی‌شود؟

  رازهای اعجاب انگیز اهرام

نام اهرام مصر با شگفتی همراه است، شگفتی‌هایی که شاید بسیاری از ما مطلع نبوده‌ایم، همشهری سرنخ به درخواست یکی از خوانندگان خود به واکاوی عجایب اهرام‌ها پرداخته است.

همشهری سرنخ در یکی از پرخواننده‌ترین بخش‌های خود یعنی آنچه شما خواسته‌اید به درخواست حداقل ده نفر از خوانندگان خود در سه مطلب به رازهای اهرام مصر پرداخته است.در بخش‌هایی از یکی از این مطالب که در تازه‌ترین شماره این هفته‌نامه یعنی شماره 44 منتشر شده آمده است:


با اینکه دانشمندان در قرن 21 مدعی هستند  از نظر علمی به پیشرفت‌های بسیار خوبی رسیده‌اند اما هنوز در بیان حقیقت و کشف رازهای ناشناخته اهرام سه‌گانه مصر ناتوانند و از چگونگی ساخت اهرام بی‌خبرند. «واقعا در اهرام چه نیروهای فیزیکی و یا چه انرژی‌هایی وجود دارد که از فاسد شدن غذاها جلوگیری می‌کنند؟» و یا «چرا آب آلوده‌ای که دارای میکروب‌های گوناگون است وقتی در اهرام قرار می‌گیرد، به آبی سالم وگوارا تبدیل می‌شود؟» جواب این سؤال‌ها و بسیاری سؤال‌های دیگر هنوز مشخص نیست.

آزمایشات علمی نشان داده است که اجسامی که به شکل سه‌گوش  یا هرمی ساخته می‌شوند در جلوگیری از فاسد شدن ماده‌هایی که در درون آنها قرار می‌گیرند نقش مؤثری دارند.

این قضیه برای اولین بار زمانی مورد توجه قرار گرفت که مشاهده شد اجسادی که در اهرام ثلاثه قرار دارند، خیلی دیرتر از اجساد در فضاهای دیگر تجزیه می‌شوند.
این مسئله باعث شد که دانشمندان زیادی به دنبال دلایل علمی این قضیه بگردند که سرانجام بعد از انجام آزمایش‌های متعدد، همه آنها به این نتیجه رسیدند که «هرمی» ساخته شدن این بنای تاریخی دلیل اصلی آن است.

همین جا بود که دانشمندان به یک سؤال بدون جواب دیگر رسیدند؛ اینکه در دوران باستان، مصری‌ها چطور به این قضیه پی برده بودند و اینکه آیا هرمی ساخته شدن اهرام بر حسب اتفاق بوده است یا اینکه مصریان باستان با آگاهی از این قضیه اقدام به ساختن آنها کرده بودند؟

1) سکه و جواهراتی که اکسید شده و زنگ زده‌اند، بعد از آنکه برای مدتی در داخل هرم قرار می‌گیرند، جلا داده می‌شوند؛ طوری که انگار از نو ساخته شده‌اند.

2) تیغ‌های اصلاح که مورد استفاده قرار گرفته و کند شده‌اند و یا شمشیرها و چاقوها، وقتی‌که در هرم قرار داده می‌شوند، خود به خود تیز می‌شوند، به این ترتیب یک تیغ اصلاح تا 200 مرتبه می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

3) «شیر» یکی از آن ماده‌های غذایی‌ای است که اگر در درون اهرام ثلاثه قرار بگیرد هیچ وقت فاسد نمی‌شود.

4)دانشمندان با بررسی و تحقیق به این نتیجه رسیدند که گوشت و تخم مرغ هم هیچ وقت در اهرام فاسد نمی‌شوند.

5)گل‌ها مدت زمان زیادی شادابی و حالت اولیه خود را حفظ می‌کنند. در واقع مدت بیشتری را زنده می‌مانند. اما نکته جالب اینجاست که بعد از خشک شدن هم شکل و رنگ اولیه خود را نگه می‌دارند، به طوری که اگر کسی به دقت آنها را وارسی و نگاه نکند، متوجه نمی‌شود که آنها خشک شده‌اند.

6) اگر دو گیاه مشابه را انتخاب کرده و یکی از آنها را در اهرام و دیگری را در خارج از این منطقه قرار بدهیم، می‌بینیم گیاهی که در هرم قرار گرفته خیلی سریع‌تر رشد می‌کند و از نمونه مشابه خود در خارج هرم سرحال‌تر و سالم‌تر است.

7) اگر آبی را که گل آلود است برای مدتی در اهرام قرار دهیم خواهیم دید که بعد از گذشت چند روز پاک و تصفیه و از نظر کیفیت هم گوارا می‌شود.

8) افرادی که به درد دندان، سر درد‌های میگرنی و حتی درد مفاصل و رماتیسم مبتلا هستند اگر مدتی درون هرم بمانند، دردشان کمتر می‌شود و اگر این کار را چند مرتبه تکرار کنند، بیماریشان به کلی درمان می‌شود. همین طور اگر قسمتی از بدن یک نفر زخم‌های شدیدی داشته باشد و این فرد هم مدتی درون اهرام بماند زخم‌هایش به سرعت شروع به بهبود یافتن می‌کنند.

9)دانشمندان و محققان بر این باورند که نشستن در اهرام باعث ایجاد آرامش ذهنی و روانی در افراد می‌شود.

10) اگر آب را برای مدتی در اهرام نگه داریم می‌بینیم که مولکول‌های آن از حالت معمولی خارج می‌شود و ساختار شیمیایی خاصی به خود می‌گیرند. این آب خواص خود را تا 24 ساعت نگه می‌دارد. این خواص طی آزمایشات مختلفی که دانشمندان و محققان روی انسان‌های مختلف انجام داده‌اند، به دست آمده است:
الف) آزمایشات مختلف نشان داده است افرادی که از آب‌های تصفیه شده درون اهرام می‌خورند سرحال‌تر و سالم‌تر از بقیه هستند و در طول روز با انرژی بیش از حدی کارهایشان را انجام می‌دهند. درست مثل اینکه یک انرژی عجیب از این طریق به بدنشان رسیده باشد!

ب) اگر محل زخم‌های روی بدن و یا سوختگی‌ها و دمل‌ها و ورم‌های چرکی را با آب درون اهرام شست‌وشو دهیم می‌بینیم که این زخم‌ها به مراتب سریع‌تر و طبیعی‌تر از شرایط یکسان در خارج از اهرام بهبود پیدا می‌کنند. ( یعنی به جز حضور در اهرام، آبی که در این مکان مانده باشد هم خاصیت درمانگری پیدا می‌کند)

پ) آبیاری گیاهان با آبی که درون اهرام بوده، باعث می‌شود تا این گیاهان نسبت به نوع مشابه خود که با آب دیگری آبیاری شده‌اند بسیار سریع‌تر رشد کنند و حتی سرحال‌تر باشند. همچنین آزمایش‌ها نشان داده‌اند که اگر گیاهی را که نزدیک به مرگ و خشک شدن است با آب درون اهرام آبیاری کنند، آن گیاه دوباره حالت عادی و سلامت خود را پیدا می‌کند. در حقیقت یک گیاه پژمرده در این مکان جادویی از مرگ قریب الوقوع نجات می‌یابد.

ت) یکی دیگر از خواص باور نکردنی این آب‌ها که مورد توجه متخصصان پوست هم قرار گرفته این است که اگر برای مدت زمان کوتاهی، صورت خود را با این آب بشوییم، پوستمان جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

متن کامل این مطلب به همراه دو مطلب خواندنی درباره شگفتی‌های اهرام مصر را در شماره 44 همشهری سرنخ که 25 اردیبهشت بر روی کیوسک قرار گرفته بخوانید.
  

نام

آدرس ايميل

نظر


ارسال